Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Szkolenie i kwesta wolontariuszy Drukuj Email
Niedziela, 27 Listopad 2011 23:35

SZKOLENIE I KWESTA W RAMACH WSPÓŁPRACY
Z BIAŁOSTOCKIM HOSPICJUM DLA DZIECI

W dniu 8 listopada 2011 roku w  Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku odbyło się szkolenie dla wolontariuszy, zorganizowane przez Fundację „Pomóż Im" wspierającą Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w projekcie „Pola Nadziei” - naszych uczniów nie mogło więc tam zabraknąć.

 

Szkolenie obejmowało ogólne zagadnienia psychologiczne, podstawy wolontariatu, elementy pedagogiki zabawy oraz elementy pierwszej pomocy. Przeprowadzone było przez pracowników Hospicjum oraz osoby współpracujące z Fundacją.

Pani Ewa Sadowska, pielęgniarka i pracownik Fundacji „Pomóż Im”
 
Pierwszym prelegentem była Pani Ewa Sadowska, na co dzień pielęgniarka i pracownik Fundacji. Opowiedziała nam jak wygląda życie codzienne podopiecznych stowarzyszenia, dzieci nieuleczalnie chorych,  jak wiele serca potrzebują, jak czekają na wolontariusza. Skupiła się także na społecznym wymiarze misji wolontaryjnej. Następnie, Pani Edyta Sieńko, psycholog hospicyjny, omówiła psychologiczne podstawy wolontariatu. Dzięki temu mogliśmy przyjrzeć  się bliżej motywom naszych działań.
 
Okazało się, iż jedni angażują się w pomoc tylko dlatego, że mają dużo wolnego czasu, drudzy z kolei mają w sobie ogromną „odśrodkową" chęć niesienia pomocy. Natalia Szczech, długoletnia wolontariuszka dzieliła się swoimi doświadczeniami, mówiła o tym jak rozumie ideę wolontariatu, co robi na co dzień jako wolontariuszka oraz poprowadziła zajęcia z  zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 
W imieniu wszystkich 18 uczniów z naszej szkoły dziękuję Dyrekcji i Pani Edycie Turel za możliwość udziału w szkoleniu. Czy zdobyte umiejętności nam się przydadzą?
 
Oczywiście. Kolejne kwesty tuż przed świętami.
 
Jarosław Młynarczyk, kl. I TF

 

***************

Uczennice klasy I TD w czasie kwesty
 
Dnia 19 listopada 2011 r. w Auchan przy ulicy Hetmańskiej w Białymstoku odbyła się kwesta pieniężna, z której dochód przeznaczono na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodzin.
 
Aż 25 uczniów z naszej szkoły wzięło w niej udział, dla wielu była to kolejna akcja na rzecz Hospicjum dla Dzieci – ja, kwestowałam po raz trzeci. Atmosfera towarzysząca zbiórce pieniędzy była bardzo miła, ludzie chętnie wrzucali pieniądze do naszych puszek. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych - przy głównym stoisku Fundacji odbywały się liczne konkursy dla dzieci, prowadzono gry i zabawy.
 
Myślę, że każdy wolontariusz, który poświecił swój sobotni, wolny czas na udział w kweście miał poczucie ogromnej satysfakcji i zadowolenia. Mam nadzieję, że kolejne akcje również tak licznie zgromadzą nas, niosąc małe dobro tam, gdzie nadzieja nigdy nie gaśnie.
 
Agata Osiecka,  kl. IV TD

 

Zmieniony: Niedziela, 27 Listopad 2011 23:45