Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Katyński Dąb Pamięci Drukuj Email
Niedziela, 08 Maj 2011 16:25

 

 
W połowie kwietnia 2011 roku uczniowie klasy II ZA Zespołu Szkół Gastronomicznych pod opieką nauczyciela historii Wojciecha Brańskiego zasadzili na placu przed szkołą Dąb Pamięci poświęcony zamordowanemu w 1940 roku w Twerze Feliksowi Kabacińskiemu, posterunkowemu przedwojennej Policji Państwowej.

 
 Włączyliśmy się tym samym do uczestnictwa w programie „KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. Jego celem jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, a zarazem przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu poprzez posadzenie 21.857 DĘBÓW PAMIĘCI. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko.
 
O postaci upamiętnionej posadzonym dębem wiemy, jak na razie, niewiele. Feliks Kabaciński, syn Jana urodził się w 1899 roku. We wrześniu 1939 roku pełnił służbę w Policji Państwowej w Białymstoku, w nieznanych okolicznościach został wzięty do niewoli radzieckiej i osadzony w obozie w Ostaszkowie. Życie zakończył w 1940 roku, zamordowany przez funkcjonariuszy NKWD w Twerze (w latach 1931-1990 Kalinin).

Fakt posadzenia Dębu Pamięci został potwierdzony specjalnym Certyfikatem oraz odpowiednim wpisem na stronie internetowej programu „KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” do odwiedzenia której zapraszam.



http://www.katyn-pamietam.pl/

Wojciech Brański

Zmieniony: Niedziela, 08 Maj 2011 16:32