Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
"Pola nadziei" Drukuj Email
Wtorek, 26 Kwiecień 2011 19:19

„Budzić nadzieję w sobie i innych, oznacza: dodawać odwagi, dodawać życia”.
PHIL BOSMANS
 
Od kilku tygodni możemy podziwiać przed naszą szkołą piękne żonkile. Żonkilowe „Pola Nadziei” są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.
 
 
„Pola Nadziei” to ogólnopolska kampania, mająca na celu rozpowszechnienie idei opieki paliatywnej w społeczeństwie. Symbolem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Ma on przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
 

Na Podlasiu kampanię organizuje fundacja „Pomóż im” prowadząca Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Opieka nad dziećmi z chorobami nowotworowymi finansowana jest głównie z darowizn. Nasza szkoła również włączyła się w ten szczytny projekt.

 
"Pola Nadziei" to kampania przebiegająca w dwóch etapach: jesiennym i wiosennym. Jesienią zostały posadzone cebulki żonkili, które możemy dzisiaj podziwiać. W grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia, wzięliśmy udział w zbiórce pieniędzy w Galerii Białej.
 
W styczniu odbyły się w Galerii Arsenał warsztaty plastyczne, gdzie nasi wolontariusze uczyli się wykonywać piękne żonkile metodą origami. Żonkile te wręczaliśmy wszystkim darczyńcom podczas kolejnych kwest: ulicznej 3 kwietnia i kwesty w Galerii Białej 9 kwietnia.
 
23 marca przedstawiciele uczniów naszej szkoły wzięli udział w projekcji filmu „Bez mojej zgody”. Na kanwie historii bohaterki filmu – młodej dziewczyny dotkniętej chorobą nowotworową - odbyła się dyskusja na temat „Jak towarzyszyć cierpiącym?” Jednym z etapów kampanii jest również konkurs poetycki i fotograficzny ogłoszony w naszej szkole. Ponadto w miesiącu maju w kilku klasach zostaną przeprowadzone przez studentów zajęcia, promujące różne formy wolontariatu oraz pomocy osobom cierpiącym.  
 
Zwieńczeniem kampanii będzie Wielki Koncert Finałowy „Pól nadziei”, 22 maja  na placu przed Teatrem Dramatycznym, gdzie czeka nas mnóstwo atrakcji, min. festyn rodzinny, koncert zespołu SOFA. Ubiór obowiązkowo w kolorze żółtym!
Szkolne Koło Caritas

 

Zmieniony: Wtorek, 26 Kwiecień 2011 19:25