Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Nowości wydawnicze Drukuj Email
Wtorek, 27 Październik 2009 23:26

Paulina Simons: „Jeździec Miedziany”

Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego.

- pierwsza część trylogii o wielkiej miłości Rosjanki i Amerykanina
- uczucie, które pozwoliło przetrwać koszmar blokady Leningradu
- epicka narracja nagłe zwroty akcji, tajemnica, zdrada, ucieczka





Paulina Simons: „Ogród Letni”

Jest rok 1946. Tatiana i Aleksander chcą wreszcie żyć jak normalna rodzina. Bardzo kochają swego małego synka Anthony`go, lecz nie potrafią cieszyć się sobą. Przytłoczeni bagażem tragicznych wspomnień, przemierzają Amerykę mieszkalnym samochodem, uciekając przed demonami przeszłości i "zimną wojną".
O Aleksandra, niedawno radzieckiego oficera, pytają już w Waszyngtonie...





Paulina Simons: „Tatiana i Aleksander”

- druga część trylogii o wielkiej miłości Rosjanki i Amerykanina
- wcześniejsze losy Aleksandra i jego rodziców, amerykańskich komunistów
- akcja w Bostonie lat 1930. i w ZSRR czasu wojny

Rodzina Barringtonów, zaślepiona ideami komunizmu, przenosi się w latach 1930 z Bostonu do wyidealizowanego ZSRR, nie wiedząc, co czeka ją pod rządami Stalina. Rodzice małego Aleksandra giną w więzieniu, pozostawiając go na łasce losu, a on sam, gdy dorasta, trafia do Armii Czerwonej, gdzie musi ukrywać swoje pochodzenie.



 Paullina Simons: „Przepisy Tatiany”

Wyjątkowa książka kucharska, nawiązująca do sławnej trylogii "Jeździec miedziany" - "Tatiana i Aleksander" - "Ogród letni", opowiadającej pół wieku z życia Rosjanki Tatiany i jej ukochanego Aleksandra, amerykańskiego żołnierza. Składają się na nią tradycyjne potrawy rosyjskie, amerykańskie i egzotyczne dania z dwóch kontynentów czasów wojny i pokoju, głodu i obfitości. Mnóstwo niezapomnianych smaków i pomysłów kulinarnych nie tylko dla wielbicieli romansów.





Nicholas Sparks: „Pamiętnik”

W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Noah Calhoun odczytuje ją wieczorami w domu opieki starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson - ich potajemne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat...



Nicholas Sparks: „Jesienna miłość”

Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej. Jego ojciec kongresman pragnie, by syn zrobił karierę - tymczasem Landon, podobnie, jak reszta klasy, nie zaczął jeszcze zastanawiać się, co zrobić z dorosłym życiem. Jedynie Jamie Sullivan, cicha, spokojna dziewczyna opiekująca się owdowiałym ojcem, pastorem, jest inna. Nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, a dzień bez dobrego uczynku uważa za stracony. Czy możliwe jest, aby losy tych dwojga tak różnych młodych ludzi mogły połączyć się na zawsze?



Harlan Coben: „W głębi lasu”

Dwadzieścia lat temu czworo nastolatków wymknęło się do lasu z letniego obozu. Dwoje odnaleziono później z poderżniętymi gardłami. Pozostała dwójka jakby zapadła się pod ziemię, nie pozostawiając po sobie nawet najdrobniejszego śladu. Była wśród nich siostra Paula Copelanda, obecnie prokuratora i owdowiałego ojca sześcioletniej Cary. Paul ma ambicje polityczne, ale jego plany mogą lec w gruzach, gdy w zastrzelonym na Manhattanie mężczyźnie rozpoznaje ofiarę tamtej tragedii. Nie ma wyjścia, musi postawić sobie pytanie - czy jego siostra żyje? Jaką tajemnicę skrywa milczący las? Co naprawdę wydarzyło się owej pamiętnej nocy?




 
Wilbur Smith: „Triumf Słońca”

Akcja powieści rozgrywa się w czasie powstania Mahdiego. W roku 1884 po dziesięcioleciach zależności od Egiptu. W Sudanie wybucha krwawe powstanie i święta wojna.Charyzmatyczny przywódca religijny jednoczy plemiona arabskie i rozpoczyna oblężenie Chartumu. Wraz z setkami innych w Chartumie, którego obroną dowodzi generał Gordon przebywa Ryder Courteney, który poznaje Penroda Ballantyne'a oraz Dawida Benbrooka i jego trzy córki ...


 
Wilbur Smith: „Płacz Aniołów”

Ralph Ballantyne odnajduje starą kopalnię złota, na którą kiedyś natknął się jego ojciec. Jak wielu białych osadników, bierze w posiadanie ziemię, którą uważa za własną. Trafia także na bogate złoża węgla, równie cenne jak złoto. Anglicy mieszkający w Rodezji planują zagarnięcie bogatego w kruszce Transwaalu, którym rządzą Holendrzy. Prawowici właściciele terenów, wojowniczy Matabelowie, nie mogą pogodzić się z ekspansją Anglików. Przygotowują powstanie przeciwko białym kolonizatorom. Na jego czele staje Bazo, przyjaciel Ralpha z dzieciństwa. Wybuchają krwawe walki, które zostawią tragiczną spuściznę dla przyszłych pokoleń. Akcja ostatniej części książki toczy się w 1977 roku i przedstawia losy potomków Ralpha i Bazo w czasie ostatniej fazy walk narodowowyzwoleńczych w Rodezji.

Joanna Kurszel

Zmieniony: Środa, 02 Grudzień 2009 00:13