Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Rzuć palenie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 26 Listopad 2019 15:35

W dniu 19 listopada 2019 r. odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie edukacyjne na temat szkodliwości nikotyny i palenia papierosów, zarówno tradycyjnych, jak i e-papierosów. W trzeci czwartek listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia, może będzie to inspiracja dla kogoś z Was, by rozpocząć walkę o własne zdrowie i nie tylko ? Spotkanie zorganizowano we współpracy z Panią Teresą Poznańską z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku.
W świetlicy prelekcję antynikotynową wygłosiła Pani Anna Sokół, a w holu na parterze odbywał się konkurs wiedzy o zdrowiu, w którym można było wygrać drobne upominki, pod kierunkiem Pani Katarzyny Stiepanow i Pana Grzegorza Kruka.
Wszystkich gości, zebranych nauczyieli i uczniów powitał Pan dyrektor Marek Józefowicz, który uczestniczył w całym spotkaniu. W dwóch turach spotkań uczestniczyły następujące klasy: ITFP, IITB,IZA, IZC, IITC, IITD, ITGP, IIITC, IVTC wraz z Nauczycielami – Panią Anną Antoniak, Panią Marią Brańską, Panią Izabelą Kowalską – Dolatowską, Panią Moniką Krzyżaniak, Panią Beatą Żukowską, Panem Arkadiuszem Noskowiczem, Panią Joanną Kurszel, Panią Urszulą Pilcicką i Panem Maciejem Kułakiem.
Duże wrażenie na uczniach wywarły badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, które są niewidoczne, ale groźne. Wiele wyników wykazało znaczne przekroczenie normy, niektóre były alarmujące.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa plakatów antynikotynowych w wykonaniu uczennic: Gabrieli Obukowicz z kl.IZEP, Alicji Nowakowskiej z kl. IZBP, Karoliny Kobeszko z kl. IIITC ,Aleksandry Smolarek z kl. IIITC, Patrycji Kuryłowicz i Kamili Sywno z kl. IITB.
Dziękuję Panu Arkadiuszowi Noskowiczowi za pomoc w organizacji spotkania.

Obsługa techniczna - Mateusz Wróblewski kl. IITC, zdjęcia – Kacper Radziszewski kl. ITB, Dominik Kolczykiewicz kl. IVTC Org. Jolanta Baranowska

 


Zmieniony: Wtorek, 26 Listopad 2019 15:42