Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Rok szkolny - 2019/2020
EGZAMINY - 2019/2020
KONKURSY i PROJEKTY
Nowości
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku
Czapeczka Świętego Mikołaja
Samorząd uczniowski
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Grudzień 2019 13:35
W dniach 05.12. 2019 -17.12.2019  odbędzie się akcja pt. "Czapeczka świętego Mikołaja". Uczniowie, którzy w tych dniach osiągną 100% frekwencję oraz nie otrzymają  żadnych negatywnych uwag wezmą udział w losowaniu nagród w postaci podwójnych biletów do kina. Losowanie odbędzie się podczas spotkania opłatkowego w dniu 19.12.2019.
Wychowawców prosi się o dostarczenie nazwisk wytypowanych uczniów do biblioteki szkolnej do dnia 18.12.2019
 
Samorząd Uczniowski
 
„My Głusi” –wyjście w ramach NPRC (współpraca z osobami niepełnosprawnymi)
Biblioteka
Wpisany przez Administrator   
Środa, 27 Listopad 2019 15:50

W życiu każdego miasta zdarzają się piękne chwile. W dniu 25 listopada w Białostockim Teatrze Lalek odbył się spektakl pt. „My Głusi” zorganizowany przez Stowarzyszenie MIG-iem, które zaprosiło społeczność ZSG. Niezwykły występ został zainspirowany historią społeczności Głuchych, ich tożsamością kulturową i dziedzictwem. Bardzo cieszymy się, że rozumiejąc sytuację osób niepełnosprawnych  w wydarzeniu uczestniczyli pracownicy i uczniowie naszej szkoły: nauczyciele bibliotekarze (Joanna Kurszel i Maciej Kułak) oraz młodzież w składzie – Patrycja Pankowska, Paulina Smalak, Anna Trzeszczkowska (klasa IV TF) , Oliwia Cholewska (I TEP) Gabriela Obukowicz, Nikola Zaczeniuk (I ZEP).

Nauczyciele bibliotekarze

Więcej…
 
Spotkanie z rodzicami dotyczące wpływu czytania na rozwój dziecka (Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa)
Biblioteka
Wpisany przez Administrator   
Środa, 27 Listopad 2019 15:33

W dniu 22 listopada 2019 roku członkowie Rady Rodziców  uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez nauczycieli bibliotekarzy Zespołu Szkół Gastronomicznych. Obejrzeli prezentację, wysłuchali wykładu oraz przeczytali artykuł dotyczący oddziaływania książek na ich pociechy. Spotkanie było bardzo owocne, rodzicie poznali szerokie spektrum wpływu czytelnictwa na rozwój dzieci. Serdecznie dziękujemy za wizytę.

Nauczyciele bibliotekarze

Więcej…
 
Usługi gastronomiczne na słodko w Cukierni Madeline w Białymstoku
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Środa, 27 Listopad 2019 14:52


Bajka z dzieciństwa była inspiracją do nadania cukierni nazwy Madeline. 

 Trzy lata temu pani Magda wykazała się odwagą na miarę Madeline i wyruszyła ze swoimi słodkościami na podbój Białegostoku. Spacerując po Paryżu, Madeline nie rozstawała się ze swoim żółtym kapelusikiem. Z kolei pani Magda nie rozstaje się ani na chwilę z mężem – zaraziła go pasją do pieczenia i od pewnego czasu razem prowadzą uroczą cukiernię.

Historia państwa Adamskich to bajka o dwóch cukiernikach z wyboru, którzy wyobraźnią nie ustępują rezolutnej Madeline. Trzeba jednak przyznać, że codzienne prowadzenie słodkiego biznesu to nie bajka, a ciężka i misterna praca, której celem jest oczarowanie podniebienia klienta.

Zmieniony: Środa, 27 Listopad 2019 15:13
Więcej…
 
Rzuć palenie
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 26 Listopad 2019 15:35

W dniu 19 listopada 2019 r. odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie edukacyjne na temat szkodliwości nikotyny i palenia papierosów, zarówno tradycyjnych, jak i e-papierosów. W trzeci czwartek listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia, może będzie to inspiracja dla kogoś z Was, by rozpocząć walkę o własne zdrowie i nie tylko ? Spotkanie zorganizowano we współpracy z Panią Teresą Poznańską z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku.
W świetlicy prelekcję antynikotynową wygłosiła Pani Anna Sokół, a w holu na parterze odbywał się konkurs wiedzy o zdrowiu, w którym można było wygrać drobne upominki, pod kierunkiem Pani Katarzyny Stiepanow i Pana Grzegorza Kruka.
Zmieniony: Wtorek, 26 Listopad 2019 15:42
Więcej…
 
Sprawozdanie z ogólnopolskiego szkolenia pt.: „Dziecko z cukrzycą’’ 2019r.
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 25 Listopad 2019 13:41

Dnia 14 listopada 2019 w CEN w Białymstoku odbyło się szkolenie realizowane we współpracy z: Minister Zdrowia, Wojewodą Podlaskim, Podlaskim Kuratorem Oświaty oraz profesor dr hab.  Panią Barbarą Głowińską- Olszewską – lekarzem  kliniki pediatrii, endokrynologii, diabetologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku .

Celem szkolenia było zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci z cukrzycą typu I podczas ich pobytu w przedszkolu i szkole przez zwiększenie świadomości i wiedzy pracowników szkół na temat cukrzycy i jej powikłań.

Zmieniony: Poniedziałek, 25 Listopad 2019 13:47
Więcej…
 
44 Olimpiada języka angielskiego
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 24 Listopad 2019 17:36

Dnia 07 listopada 2019 w naszej szkole odbyła się 44 Olimpiada języka angielskiego organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Zadaniem piszących było rozwiązanie testu.

Na etapie szkolnym test składa się z 60 punktów, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Od lat wykorzystuje się w nim standardowe techniki używane w testach szkolnych: transformacja i parafraza zdań lub fraz, wstawianie, wielokrotny wybór i tłumaczenie. Wobec stale rosnącej liczby uczestników, konkurencja na tym etapie jest bardzo silna.

Więcej…
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa-uroczyste otwarcie
Biblioteka
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 24 Listopad 2019 17:25

   W życiu każdej szkoły zdarzają się piękne chwile. W dniu 20 listopada 2019 roku nastąpiła uroczysta prezentacja nowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć ekspozycję świeżych pozycji literackich. Spotkanie otworzył Dyrektor Szkoły- Pan Marek Józefowicz, który bardzo podziękował nauczycielom bibliotekarzom za włożony trud.

Zmieniony: Środa, 27 Listopad 2019 15:19
Więcej…
 
Dni Kultury Japońskiej
Biblioteka
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 22 Listopad 2019 16:20

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Dni Kultury Japońskiej

 

Nauczyciele bibliotekarze w ramach współpracy z biblioteką uniwersytecką przez dwa dni uczestniczyli w wydarzeniach związanych z „Dniami Kultury Japońskiej”.  W spotkaniach uczestniczyła również Pani Jolanta Baranowska, najbardziej ambitni uczniowie naszej szkoły (w tym prawie cała klasa III TC). Podczas spotkań młodzież miała okazję porozmawiać z ambasadorem Japonii w Polsce, posłuchać wykładów o anime, ciekawostkach lingwistycznych japońskiego języka i wielu innych aspektach.

Zmieniony: Poniedziałek, 25 Listopad 2019 20:29
Więcej…
 
Wyniki konkursu
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 22 Listopad 2019 16:01

W dniu 21 listopada 2019 r. odbył się konkurs z języka angielskiego pt: "MASTER OF SPELLING".

Oto wyniki:

I  miejsce – Marta M. klasa  ITB

II  miejsce – Aleksandra Sz. Klasa II TC

III  miejsce – Jakub P. klasa I TGP

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Zachęcamy do wzięcia udziału w następnym roku szkolnym.

Nauczyciele angliści ZSG.

 
Czwartkowy pączek
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 21 Listopad 2019 12:04


W czwartek 14 listopada gościliśmy w szkole naszą absolwentkę,  Katarzynę Korolczuk, właścicielkę dwóch białostockich zakładów gastronomicznych typu uzupełniającego, a mianowicie  Cukierni Pani K. oraz Kawiarni Pani K.

Zmieniony: Czwartek, 21 Listopad 2019 13:02
Więcej…
 
Wojewódzki konkurs wiedzy o pszczelarstwie
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Listopad 2019 14:59

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie który odbędzie się w dniu 3 grudnia 2019 roku o godzinie 11.00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1 w Białymstoku.

Karty zgłoszeniowe należy przesłać do dnia 25 listopada 2019r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pełne informacje z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym pod tym LINKIEM

 
X Szkolny Konkurs Karaoke o Złoty Mikrofon Dyrektora Szkoły
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 18 Listopad 2019 16:11

Konkurs odbędzie się 02.12. 2019 r. (poniedziałek) godz. 13.45 w świetlicy szkolnej.
Zapisy, szczegółowe informacje u P. Jolanty Baranowskiej w św. szkolnej.

Podczas spotkania zostaną wręczone nagrody przyznane w Konkursie Patriotycznym.

Regulamin

Zmieniony: Poniedziałek, 18 Listopad 2019 16:18
Więcej…
 
Kurs języka migowego
Biblioteka
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 17 Listopad 2019 22:26
Serdecznie informujemy, że w naszej szkole rozpoczynamy lekcje języka migowego. Pamiętaj, że poznawanie nowych języków rozszerza myślenie lateralne i daje możliwość wzbogacenia swojego CV. Nie zwlekaj, zacznij kształtować swoją przyszłość jak najszybciej! Zapisy i informacje szczegółowe w bibliotece.

Nauczyciele Bibliotekarze
Zmieniony: Niedziela, 17 Listopad 2019 22:29
 
Wycieczka zawodowa do Tykocina
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 17 Listopad 2019 22:22
Dnia 8 listopada 2019 roku technicy żywienia i usług gastronomicznych z klasy IV TC pod opieką Pani Agnieszki Rybak i Anny Samborskiej odbyli wycieczkę zawodową do restauracji „Alumnat” przy ulicy Poświętnej 1 w Tykocinie. Restauracja słynie z dań kuchni staropolskiej. Dania są przygotowywane ze świeżych, regionalnych produktów.
Więcej…
 
Wyjście do Papugarni
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 14 Listopad 2019 20:13

W dniu 8 listopada 2019 roku klasa I TEP wraz z wychowawczynią – Panią Grażyną Zawadzką wybrała się do papugarni. Wyjście obyło się w ramach nagrody za wygranie otrzęsin. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 35